Przewodnik po goleniu na mokro dla kobiet

Ponieważ usuwanie włosów nie jest tylko męską zabawą, nie jest nią również golenie na mokro. Kobiety na całym świecie odkrywają tę samą sympatię do pędzla, piany i ostrza, co ich męscy rówieśnicy. Linie bikini, pachy i nogi mogą skorzystać z lepszej techniki i narzędzi w takim samym stopniu, jak broda, szyja i głowa.

Dlaczego więc warto przejść na golenie na mokro i jak uzyskać najlepsze rezultaty? Sprawdź nasz Przewodnik po goleniu na mokro dla kobiet.

Dlaczego kobiety decydują się na golenie na mokro

Te same powody, które skłaniają mężczyzn do klasycznego golenia, inspirują również kobiety.

 • To lepsze dla Twojej skóry


Jeśli zmagasz się z podrażnieniami po goleniu, wrastającymi włoskami lub nieestetycznymi wypukłościami i zaczerwienieniami, golenie na mokro jest dla Ciebie. Użycie pędzla i mydła/kremu do golenia do przygotowania włosów i skóry jest lepsze niż pianki w puszce. Bezpieczna maszyn ka do golenia pozwala, aby jedno ostrze dotykało skóry w danym momencie, co zmniejsza uraz skóry spowodowany użyciem wielu ostrzy. Wciąż i wciąż klasyczni golarze podają to jako główny powód porzucenia nowoczesnych metod golenia i przyjęcia tej starej praktyki.

 • To lepsze dla środowiska


Golenie na mokro jest również przyjazne dla środowiska. Zmniejsza ilość odpadów poprzez wyeliminowanie głowic z wkładami, plastikowych maszynek jednorazowych i opakowań, które trafiają na wysypiska śmieci. Te narzędzia i produkty starczają na długo. Nawet mydła i kremy do golenia są często dostępne w pojemnikach wielokrotnego użytku. I koniec z puszkami aerozoli, które wypełniają wysypiska i zanieczyszczają środowisko wątpliwymi chemikaliami.

 • To lepsze rozwiązanie dla Twojego portfela


Chociaż początkowo trzeba zainwestować w odpowiednie narzędzia, golenie na mokro jest znacznie tańsze niż ciągłe wymienianie zużytych maszynek lub wkładów. Po zakupie maszynki wystarczy wymienić ostrza, które są całkiem niedrogie. To naprawdę grosze za jedno golenie. Oczywiście, możesz wpaść w króliczą norę mydeł, zapachów, sprayów i wszystkiego, ale nie musisz tego robić (wink, wink).

 • To jest lepsze dla Ciebie


Jednak jednym z najbardziej przekonujących powodów, dla których kobiety powinny zdecydować się na golenie na mokro, jest doświadczenie. Uzyskujesz wyjątkowo dokładne golenie z mniejszą ilością podrażnień, odparzeń i wrastających włosków. Nakładanie piany i przygotowanie do golenia może przypominać dzień w spa. Kiedy już opanujesz technikę, możesz golić się najlepiej w swoim życiu. No i oczywiście, narzędzia wyglądają z klasą - gładka stal nierdzewna, kolorowy pędzelek, ręcznie toczona miseczka z ceramiki. Tak, proszę!

Narzędzia do golenia na mokro

 • Pędzel


Klasyczne golenie na mokro rozpoczyna się od nałożenia kremu ochronnego lub mydła, które ochroni Twoją skórę przed ostrzem. Ubijanie tego kremu wymaga pędzla. Pędzle do golenia są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i rodzajach włosia. Większa główka pozwala na wytworzenie dużej ilości piany i pokrycie większej powierzchni, dlatego kobiety golące się zazwyczaj wybierają pędzle o średnicy 26 mm. To, czy chcesz wytworzyć pianę na mydle, w miseczce/kubku, czy bezpośrednio na obszarze golenia, zależy od Twoich osobistych preferencji, ale dobry pędzel jest kluczowym elementem, od którego należy zacząć. Włosie borsuka jest zwykle dobrze ocenianym pędzlem naturalnym, ponieważ wchłania wodę, dzięki czemu tworzy doskonałą pianę i zapewnia wspaniały dotyk skóry. Jednak syntetyczne włosie przeszło ostatnio długą drogę i oferuje przyjemny punkt cenowy.

 • Mydło lub krem


Oczywiście, ten pędzel musi być używany na czymś. A tym czymś jest specjalnie opracowane mydło lub krem. Mydła do golenia są tworzone z myślą o uzyskaniu gęstej, bogatej piany o trwałej konsystencji. Zapewniają nawilżenie i ochronę, której Twoja skóra potrzebuje podczas golenia. Mają też wspaniały zapach! Jest tak wiele marek i zapachów do wyboru, że mógłbyś próbować nowego każdego dnia przez rok. Stary świat europejski, wschodzący rzemieślniczy, łojowy, wegański, prosty, luksusowy - każdy znajdzie coś dla siebie. West Coast Shaving oferuje nawet pakiety próbek, więc możesz zyskać więcej za swoje pieniądze.

 • Brzytwa/ostrze


Tym niezwykle ważnym narzędziem do golenia na mokro może być brzytwa z ostrzem prostym (do golenia na mokro) lub brzytwa z podwójnym ostrzem. Dla kobiet (i większości mężczyzn) golących się na mokro, brzytwa DE jest najlepszym wyborem. W tym przyrządzie znajduje się cienka żyletka z dwoma zaostrzonymi stronami (double-edge, get it). Rączka i główka przytrzymują ostrze i pozwalają na użycie go pod odpowiednim kątem do ścięcia włosów. Kiedy ostrze się stępi, można je wyrzucić i włożyć nowe do maszynki. Brzytwa trwa całe życie, a wyrzucane jest tylko ostrze. Różne maszynki do golenia mają różne sposoby wymiany ostrzy - najczęściej spotykane są maszynki dwu- lub trzyczęściowe oraz maszynki z głowicami typu twist-to-open/butterfly.

 • Balsam po goleniu


Możesz zakończyć golenie spłukiwaniem, ale po co, skoro masz tyle wspaniałych produktów po goleniu. Kobiety szczególnie lubią balsam, który łagodzi podrażnienia i nadaje zapach po walce z ostrzem.

Jak się golić na mokro

 • Przygotuj


Kiedy po raz pierwszy uczysz się jak używać maszynki DE, zaleca się, abyś robił to w wannie z wielu powodów. Gorąca kąpiel (lub prysznic) otwiera pory, zmiękcza skórę i nawilża włosy, co jest ważnym przygotowaniem dla ostrza. Polecam kąpiel również dlatego, że brzytwa daje słyszalne sprzężenie zwrotne, kiedy kosi twoje wąsiska, a tego nie słychać tak wyraźnie pod pędzącym strumieniem prysznica. Kiedy rozwiniesz swoją technikę i nie będziesz musiał "słyszeć" golenia, możesz przejść pod prysznic, jeśli chcesz. Stanie na jednej nodze pod prysznicem podczas doskonalenia pociągnięć może być również uciążliwe/niebezpieczne.

 • Piany


Nauka tworzenia gęstej piany wymaga trochę praktyki. Jest wiele filmików i how-tos, ale zasadniczo będziesz obracać swoją szczotkę na krążku mydła lub śmietanki i "ładować" ją do głowy. Kiedy końcówki są pastowate, możesz przystąpić do tworzenia piany w misce/kubku lub bezpośrednio na nodze/pod pachą. Uzyskanie przyzwoitej piany (a nie tylko jej protoplasty) może zająć kilka minut, więc nie spiesz się z tym. Dodawaj wodę powoli i obserwuj, jak się pieni. Chcesz się upewnić, że osiągnąłeś stan, w którym piana zapewni poślizg i ochronę.

 • Golenie


Nie spiesz się, kiedy zaczynasz. Ogólnie rzecz biorąc, starasz się uzyskać taki kąt, pod którym ostrze przesuwa się po skórze, ścinając włosy. Jedną z zasad jest umieszczenie główki prostopadle do skóry, a następnie przechylenie jej pod kątem około 30 stopni, aż do zetknięcia się z ostrzem. Główki brzytwy są zaokrąglone, aby ułatwić ten proces. Nie wywieraj dużego lub żadnego nacisku. Pozwól, aby ciężar maszynki wykonał całą pracę. Wykonuj krótkie pociągnięcia.

 • Odnów


W tym pięknym kroku możesz zastosować swój ulubiony balsam lub mleczko zapachowe. Balsamy po goleniu doskonale nadają się do tego celu, ponieważ przywracają skórze wilgoć i składniki odżywcze, napinają ją i tonizują, a także pozostawiają bajeczny zapach.

Autor

Robert Jaworski

Redakcja 2dtag.pl