Do czego służy maszynka do golenia i jakie są jej zalety?

Golenieprostą brzytwą przeżywa swój powrót. I jak w przypadku wielu niemal zaginionych sztuk, rośnie pragnienie zrozumienia, udoskonalenia i podzielenia się tym rytuałem golenia na mokro. Jeśli więc myślałeś o tym, aby się "podciąć", czytaj dalej, aby poznać korzyści płynące z tej odwiecznej praktyki, a także historię, terminologię i konserwację prostej brzytwy.

Wspaniałe dla Twojego golenia. Jak możesz uzyskać efekt najbardziej zbliżony do golenia u fryzjera, nie idąc do niego? Oczywiście przy pomocy prostej brzytwy! Pojedyncza, ostra krawędź prostej maszynki do golenia umożliwia maksymalny kontakt ze skórą, pozwalając Ci na najdokładniejsze i najgładsze golenie.

  • Wspaniałe dla Twojej skóry. Maszynki na naboje tną włosy pod skórą, co jest główną przyczyną wrastających włosków i nierówności przy goleniu. Prosta maszynka tnie wzdłuż powierzchni skóry, eliminując podrażnienia, których możesz doświadczać.
  • Ciesz się procesem golenia. Golenie prostą maszynką jest przyjemnym procesem. Potrzeba trochę czasu, aby nauczyć się tej techniki, ale kiedy już to zrobisz, golenie zmienia się z przykrego obowiązku w przyjemne wydarzenie.
  • Tradycyjne. Mężczyźni golą się prostymi maszynkami od setek lat. Brzytwy te wystarczają na wiele lat i mogą stać się rodzinną pamiątką. Konserwacja prostej maszynki nie jest przykrym obowiązkiem, jest częścią przyjemności.

RÓŻNICE POMIĘDZY TYPAMI PROSTYCH BRZYTEW

  • Szlif: Opisuje kształt przekroju poprzecznego prostej brzytwy. Doprowadzenie prostej brzytwy do stanu ekstra pustego wymaga znacznie więcej pracy i umiejętności, i tylko najbardziej wykwalifikowane manufaktury na świecie są w stanie zrobić to dobrze. Rezultatem jest prosta brzytwa, która jest lżejsza w trzymaniu i łatwiejsza w utrzymaniu ostrej krawędzi. Większość prostych brzytew, które mamy w ofercie, należy do przedziału od Half Hollow do Extra Hollow.
  • Wysokość: Wysokość ostrza to wysokość od dolnej części krawędzi do grzbietu. Dwie najczęstsze wysokości ostrza brzytwy to 5/8 (najczęściej spotykana) i 6/8. Im wyższa wysokość ostrza, tym cięższa może być maszynka.
  • Waga: "To ubranie czyni człowieka" - stwierdził kiedyś William Shakespeare. W ten sam sposób, to waga tworzy prostą brzytwę. Niezależnie od tego, czy jesteś nowoczesnym mężczyzną, czy miłośnikiem golenia, waga na prostej brzytwie jest czymś więcej niż tylko miejscem, w którym znajduje się brzytwa, jest to miejsce, w którym znajduje się również osobowość brzytwy. Łuski dostępne są w szerokiej gamie materiałów (od naturalnych po stworzone przez człowieka), kolorów i kształtów, aby zadowolić każde podniebienie.
  • Vintage: Żyletki Vintage są doskonałym miejscem na początek, jeśli chcesz rozpocząć golenie prostą brzytwą. Oferujemy lekko odrestaurowane i wygładzone brzytwy w bardzo korzystnej cenie. Golenie z użyciem zabytkowych elementów amerykańskiej tradycji również idzie w parze z tradycją golenia na żyletki. Nasze odrestaurowane brzytwy vintage posiadają roczną gwarancję na krawędzie.

Materiał ostrza brzytwy

Większość prostych brzytew jest wykonana z dwóch rodzajów stali: stali węglowej i stali nierdzewnej. Podczas gdy ostrza mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, od naturalnych po wytworzone przez człowieka i w każdym kolorze tęczy.

  • Stal węgl owa jest bardziej miękkim metalem. Miększa stal pomaga prosty wziąć swój kształt. Są one łatwiejsze do okiełznania i wymagają mniej stroppingu, aby uzyskać krawędź gotową do golenia. Ważne jest, aby upewnić się, że brzytwa jest sucha, kiedy nie jest używana, aby nie rdzewiała. Stal węglowa jest tym, z czego wykonana jest większość prostych brzytew. Zalecamy zacząć od maszynki ze stali węglowej.
  • Stalnierdzewna jest twardszym metalem. Jej ostrzenie trwa nieco dłużej i może wymagać dodatkowych okrążeń na strzemieniu. Brzytwy ze stali nierdzewnej mają tendencję do dłuższego utrzymywania krawędzi niż te ze stali węglowej. Rdzewienie jest mniejszym problemem w przypadku prostych brzytew ze stali nierdzewnej, więc są one świetne dla kogoś, kto mieszka w bardziej wilgotnym miejscu.

JAK DBAĆ O SWOJĄ PROSTĄ MASZYNKĘ DO GOLENIA?

Honowanie. Honowanie jest procesem, w którym prosta brzytwa uzyskuje swoją cienką krawędź tnącą. Dzieje się tak, gdy prosta brzytwa jest ostrzona serią kamieni o coraz większej ziarnistości. Większość prostych brzytew nie jest ostrzona fabrycznie.

Stropping. Stropping jest procesem, w którym prosta brzytwa jest pocierana o płótno (nazywane Laps) i skórzany strop. Pomaga to lekko podgrzać metal i uformować krawędź z powrotem do gładkiej formy cięcia. Stropping powinien mieć miejsce przed i po goleniu.

Olej. Na koniec krawędzi tnącej należy nałożyć bardzo lekką warstwę oleju. Pomaga to chronić krawędź przed wilgocią, która może prowadzić do rdzy.

HISTORIA PROSTEJ BRZYTWY

Pierwszy model prostej brzytwy został wyprodukowany w 1680 roku w Sheffield w Anglii. Najwcześniejsze modele miały uchwyty pokryte srebrem i wyglądały podobnie do wielu innych mniejszych noży.

Pod koniec XIX wieku współczesna prosta brzytwa zaczęła przybierać swój kształt, obejmujący szpilki i łuski. Wraz z rozwojem produkcji, proste brzytwy zaczęły być wytwarzane w Ameryce i Europie, a najlepsze z nich były produkowane w Solingen, w Niemczech. Do dziś, maszynka prosta jest preferowanym narzędziem przez barberów, aby zapewnić Ci jak najdokładniejsze golenie bez podrażnień.

TERMINOLOGIA DOTYCZĄCA PROSTYCH BRZYTEW:

Co to jest kołek w prostej maszynce do golenia?

Kołek w prostej maszynce do golenia łączy ostrze i łuski po stronie przegubu, a na drugim końcu łuski kołek utrzymuje dwa kawałki łuski razem. Kołek umożliwia również przesuwanie się ostrza na prostej maszynce, pozwalając Ci na znalezienie odpowiedniej pozycji dla uzyskania doskonałego chwytu podczas golenia.

Czym jest czop w prostej maszynce do golenia?

Tang to dłuższa i mniejsza część maszynki, która znajduje się pomiędzy ostrzami a właściwym ostrzem maszynki. Tang jest miejscem, w którym trzymasz maszynkę dwoma lub trzema palcami. Palec wskazujący i środkowy spoczywają na górze, a kciuk obejmuje dolną część chwytu.

Co to jest ogonek w prostej maszynce do golenia?

Ogonek to mniejsza, zakrzywiona część na końcu ostrza. W zależności od preferowanego chwytu, palec serdeczny i wskazujący mogą być umieszczone na ogonie, aby zakończyć chwyt.

Czym są nacięcia na brzytwie?

Wypustki to cienkie, równoległe nacięcia (teksturowany uchwyt) pod i nad czopem, które zwiększają przyczepność. Mogą się one różnić w zależności od producenta brzytwy.

Co to jest Shoulder w prostej brzytwie?

Łopatka biegnie w dół i w dal od spodniej części trzpienia. Łopatka jest najlepiej opisana jako połączenie ostrza z ogonem. W niektórych niestandardowych brzytwach, ramię jest pomijane, a spód ostrza płynnie łączy się z piętą.

Gdzie znajduje się krawędź ostrza w prostej brzytwie?

Krawędź to ta część maszynki, która faktycznie wykonuje cięcie w maszynce prostej. Jest to część, która jest ukryta, gdy brzytwa jest zamknięta.

Gdzie znajduje się ostrze w maszynce do golenia?

Czubek znajduje się na czubku brzytwy, gdzie kończy się jej ostrze. Mogą one mieć różne kształty, w zależności od tego, jaki punkt chce uzyskać producent. Niektóre z różnych punktów, które są nadal powszechnie używane dzisiaj to French Point i Barber's notch.

Co to jest grzbiet brzytwy prostej?

Kręgosłup znajduje się naprzeciwko krawędzi. Jest to część brzytwy, którą należy "prowadzić" podczas stroppingu, ponieważ krawędź bez wątpienia wyżłobi skórę, jeśli zrobimy to odwrotnie.

Co to jest czoło brzytwy prostej?

Część czołowa to najszersza część brzytwy prostej. To właśnie ta część jest zazwyczaj szlifowana, aby uzyskać różne kształty prostej brzytwy. Niektórzy producenci umieszczają na niej swoje logo lub ozdobny wzór.

Co to są skale w prostej maszynce do golenia?

Autor

Robert Jaworski

Redakcja 2dtag.pl