Jakie są różnice między pędzlami do golenia?

Rodzaje włosia i węzłów na pędzlu do golenia

  • Włosie dzika

Ogólnie rzecz biorąc, włosie dzika ma duży potencjał dla tych, którzy potrafią się go trzymać. Włosie dzika zmienia się z czasem, gdy się "dociera". Przy wielokrotnym użyciu, pasma się rozdwajają. I w tym przypadku rozdwojone końcówki są dobre. Pomagają one zmiękczyć pędzel do golenia i nadają mu charakter. Pędzel do golenia z włosia dzika ma tendencję do mocniejszego szorowania/zdrapywania przy miłym złuszczaniu.

  • Włosie końskie

Niektóre pędzle są wykonane również z włosia końskiego. Te pędzle do golenia są tworzone na bazie naturalnej pielęgnacji, która ma miejsce u koni, więc włosy są przetwarzane na pędzle. Podobnie jak w przypadku włosia z dzika, można uzyskać niezłą cenę, ale oba te rodzaje wymagają dłuższego czasu na dotarcie. Podobnie jak pędzle do golenia z włosia dzika, pędzle do golenia z włosia końskiego mogą być bardziej szorstkie, ale działają też trochę jak pędzle z borsuka.

  • Syntetyczne (nylon)

Te pędzle do golenia są produkowane z materiałów sztucznych. Cena syntetyków sprawia, że są one doskonałe dla osób rozpoczynających przygodę z goleniem na mokro i pozwalają uzyskać mnóstwo różnych rodzajów uchwytów, które dopasujesz do każdej osobowości. Syntetyczne pędzle do golenia mają często większe włosie (lub przynajmniej mogą je utrzymać za rozsądną cenę) i są łatwe w utrzymaniu. Większe węzły ładują się szybciej i szybciej wytwarzają pianę.

  • Borsuk (czysty, najlepszy, silvertip/super)

Włosie borsuka jest pozyskiwane od ssaka, blisko spokrewnionego ze skunksem, ale nie martw się, każdy "dziczyźniany" zapach powinien zniknąć z czasem i dobrym myciem. Ten rodzaj włosów jest znany z zatrzymywania wody, co pomaga w tworzeniu piany, a także przyjemnego dotyku twarzy. Zatrzymywanie ciepła i ciepła, jak również bardziej miękkie końcówki (górna część szczotki, która ma największy kontakt ze skórą) są często punktami sprzedaży najbardziej elitarnych z tych szczotek, zwykle nazywanych silvertip lub super. Najbardziej luksusowe włosie pochodzi z tylnej części zwierzęcia.

Większość z tych pędzli do golenia wymaga moczenia. Pozwala to na wchłonięcie wody przez włosie pędzla, co pomaga odpowiednio nawilżyć pianę. Wiruj pędzlem nad mydłem lub kremem w kolistych ruchach aż końcówki pędzla do golenia staną się pastowate. Może to zająć około 15-30 sekund. Następnie przenieś pędzel do miseczki/kubka/twarzy/palmy, aby dokończyć nakładanie piany, która będzie się tworzyć w miarę wirowania/obrabiania pędzla.

Syntetyki to doskonały sposób na przetestowanie rozmiarów i kształtów węzłów za znacznie bardziej rozsądną cenę. Możesz uzyskać znacznie większy rozmiar węzła za przystępną cenę. Jeśli próbowałbyś zdobyć borsuka 30mm, cena byłaby znacznie wyższa niż syntetyków. West Coast Shaving ma w swojej ofercie ponad trzysta pędzli do golenia, które zaspokoją Twoje potrzeby - różne uchwyty, rozmiary, gatunki włosia, rodzaje włosia i ceny.

Wniosek Jareda:

Po czasie spędzonym na zabawie z wieloma pędzlami w różnych przedziałach cenowych, jego zdaniem niedrogi borsuk to świetny początek. Pędzel do golenia klasy premium z włosia dzika i konia nie powinien być dyskontowany. Jednak Jared w dużej mierze przerzucił się na czarne syntetyczne pędzle do golenia ze względu na ich liczne zalety.

Autor

Piotr Biernacki

Redakcja 2dtag.pl