Golenie żyletką dla początkujących - krok po kroku

Jeśli ktoś rozpoczyna swoją przygodę z tradycyjnym goleniem często nie ma pojęcia jak zacząć. Każda wątpliwość będzie do wyjaśnienia w ramach forum. Zachęcamy więc do tego, by się z nim zapoznać. Nie każdy jednak ma czas, by to wszystko przeczytać, dlatego ten wpis ma zebrać to co najważniejsze.

Jeśli chcemy golić się tradycyjnie najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie skóry do takiego golenia. Jeśli czynności przed goleniem są dobrze przeprowadzone to jak się okazuje golenie może być dużo dokładniejsze i pojawienie się podrażnień będzie mniej prawdopodobne. Widać więc, że warto się na to zdecydować. Trzeba oczywiście wybrać dobry preparat, który będzie pozwalał zmiękczyć zarost i tak naprawdę najlepszą opcją będzie tutaj mydło do golenia, które może kosztować parę złotych.

Przygotuj skórę

Początek pracy nad własnym zarostem to oczywiście wyrabianie piany, która jest takim kluczowym elementem, który sprawi, że poślizg ostrza będzie lepszy. Jednocześnie tworzy to pewną formę zabezpieczenia, amortyzacji gwarantującej nam ochronę, gdyby pojawił się zbyt gwałtowny ruch ostrza. Jeśli chcemy mieć dobrą pianę należy wybrać mydło, pędzel i następnie zastosować odpowiednią ilość wody i mydła, wtedy wypracuje się dobrą, gęstą pianę. Jeśli wyrabianie jest początkowo trudne można także zastosować krem z czasem się udoskonalić w tym wyrabianiu piany.

To czy golenie przebiegnie bez problemu wynika z tego jak będzie się prowadziło maszynkę. Jest to bardzo ważne, by wybrać dobry kąt natarcia ostrza, siłę nacisku czy szybkość przesuwania po skórze. Maszynka ma być przedłużeniem naszej ręki nie dłoni. To cała nasza ręka pracuje nad goleniem. Nie ma sensu mocno naciskać głowicą do skóry, to nie jest potrzebne, by się dobrze ogolić, ale może sprawić, że szybko pojawią się ranki oraz problemy z goleniem i podrażnieniami.

Pewny ruch maszynki

Jeśli nie nauczymy się dobrze prowadzić maszynki to będzie problem przy takim goleniu. Jednocześnie trzeba również pamiętać, by udoskonalać te swoje możliwości w zakresie prowadzenia maszynki. Sprawdzoną opcją będzie regularne wykonywanie krótkich ruchów, wtedy rzeczywiści wszystko się dobrze sprawdzi i nie będzie problemów z pojawieniem się kłopotów przy podrażnieniach. Jeśli mamy podrażnienia trzeba również unikać golenia się pod włos. Liczba i kierunek przejść zależeć będzie od różnych czynników, dużo będzie zależeć również od tego na jakiej gładkości będzie nam zależeć.

Oczyść twarz

Po goleniu warto spłukać wodą ciepłą twarz następnie kilkanaście sekund przemyć ją wodą zimną. To zamknie pory i drobne podrażnienia będzie można zlikwidować dość sprawnie. Gdyby typowy sposób nie przynosił nam efektów będzie można także zdecydować się na zastosowanie innych elementów takich jak balsam czy ałun.

Gładka skóra po goleniu

Skuteczna maszynka

Do golenia potrzebna będzie nam oczywiście dobra maszynka, co do której będzie trzeba również odpowiednio dopasować w miarę możliwości żyletki,. Nie są one drogie, ale nie koniecznie trzeba decydować się na te najtańsze. Najlepiej mieć produkt dobry jakościowo, który dzięki temu będzie nam gwarantował kilka goleń bez problemów.

Autor

Bartosz Szewczuk

Redakcja 2dtag.pl