Fryzjer męski radzi

Dwa sposoby strzyżeń męskich

Kiedyś słyszeliśmy określenie, że strzyżenie męskie jest w dwóch typach na tępo oraz na pióro.

Czym to się różni?

Strzyżenie na tępo będzie stosowane jako opcja do nadawania objętości. Będzie dotyczyć wyłącznie strzyżeń na włosach mokrych. W efekcie będziemy mieli proste końcówki a włosy poddają się wtedy czemu na kształt odpychania i w taki sposób będzie można budować większą objętość. Strzyżenie na pióro stosowane jest na włosach suchych oraz mokrych. Daje doskonały efekt, ale odwrotny do powiększenia objętości włosów. Wykonujemy je nożyczkami albo też z użyciem maszynki elektrycznej.

Czy strzyżenie maszynką osłabia włosy?

Mogliśmy również dowiedzieć się od niektórych, że ścinanie włosów z użyciem maszynki będzie znacząco je osłabiać.

Czy rzeczywiście tak to będzie wyglądać? Oczywiście to mit. Należy podkreślić, że używanie maszynki nie osłabia włosów. Wiele osób ją preferuje i nie trzeba tego się obawiać. Dodatkowo będzie to rozwiązanie gwarantujące większą precyzję cięcia, daje nam łagodniejsze przejście miedzy separacjami w czasie cięcia. Dzięki temu włosy mogą się zacząć układać dużo lepiej i to również ma znaczenie.

Trzeba pamiętać, że nadal wiele będzie zależeć od umiejętności fryzjera, u którego będziemy się pojawiać. Cięcie maszynką nie będzie bowiem tak proste jakby się to mogło wydawać i tak naprawdę wymaga wyjątkowych umiejętności od stylisty. Jeśli chce się strzyc perfekcyjnie trzeba najpierw być mistrzem nożyczek.

Jak ukryć zakola?

Problem z zakolami dotyczy rzeczywiście wielu osób, pojawia się więc pytanie jak będzie można taki problem skutecznie ukryć. Najlepsze może być w takim przypadku praktyczne rozwiązanie, w ramach którego będzie się przygotowywać krótsze boki i jednocześnie będzie można mieć dłuższą górę, która będzie nieco wycieniowana.

Poradnik fryzjerski

Taki pomysł na włosy będzie dawać nam możliwość realizowania różnorakich stylizacji. To opcja praktyczna, wygodna i modna. Jednocześnie taki typ fryzury będzie doskonale pasował i warto się na niego zdecydować. zdecydowanie będzie można w jakiś sposób się wysmuklić. Jest jedna zasada, im bardziej chcemy ukrywać zakola tym bardziej są one widoczne.

Autor

Bartosz Szewczuk

Redakcja 2dtag.pl