Czy mężczyzna potrzebuje fryzjera? A może Barbera?

Już mamy za sobą takie czasy, w trakcie których mężczyźni udawali się do fryzjera, by tam nieco popracować nad swoją fryzurą, która jest już kilka lat obecna. Dziś zmieniamy fryzury coraz częściej i nie chodzimy już do fryzjera ale do Barbera.

To w jakieś mierze powrót do korzeniu i męskiej natury. Kiedyś odwiedzało się tylko barbera. To tak naprawdę osoba, która jest wyspecjalizowanym fryzjerem oraz golibrodą. Nie chodzi się do niego, by poprawiać wygląd włosów i brody, ale właściwie po samo doświadczenie całego procesu golenia, by po męsku spędzić czas z whisky w ręku.

Zadbany mężczyzna

Moda na brodę czy ciekawe fryzury staje się w naszym kraju coraz bardziej zauważalna. Panowie są odważniejsi i chcą rzeczywiście wyjątkowo wyglądać. Świadczą o tym między innymi takie imprezy, w trakcie których pojawiają się targi męskich gadżetów. Coraz większy wpływ na życie mężczyzn maja również specjalni blogerzy modowi, którzy przygotowują na swoich stronach wpisy o tym co dla Panów ma być najlepszym wyborem.

Zostając przy fryzurach trzeba powiedzieć, że trendy w stylizacjach zmieniają się praktycznie tak szybko jak w świecie mody. Fryzura tak naprawdę jest jakby częścią tego świata mody i dlatego ma bardzo duże znaczenie. Jest to właściwie sposób na podążanie za wyjątkową modą oraz w jakieś mierze także forma pokazywania tego własnego stylu jaki się posiada.

Warto zasiąść w wygodnym fotelu i spojrzeć w lustro, ponieważ po paru chwilach będziemy już wyglądać inaczej. Co najważniejsze wygląd będzie o wiele lepszy. Zanim jednak oddamy się w ręce specjalisty musimy sprawdzić dokładnie co dla nas może być najlepszym wyborem. Jeszcze nie tak dawno stawiano na zapuszczoną nieregularnie brodę czy dłuższe włosy. Obecnie raczej stawia się na takie rozwiązania, które są bardziej dopracowane, lepiej wystylizowane.

Modne męskie fryzury

Popularne stają się między innymi fryzury z większą ilością włosów na górze i krótkimi bokami, najczęściej włosy zaczesane do tyłu. Nadal popularne są tak zwane samuraje a więc top knoty. Wybierając fryzurę dla siebie trzeba będzie zwracać uwagę na to jaki mamy typ włosów, oraz jaki będziemy mieli kształt twarzy, to istotne ponieważ od tego będzie zależeć jak wyglądać będzie ta nasza fryzura, gdy już będzie gotowa. Można także czerpać pewne inspiracje od takich osób, które są na topie i uważane są za najmodniejsze.

Zadbany mężczyzna

Można także pozostawić swoją głowę i brodę Barberowi, który ma pewność co i jak wykonać, by wyglądało rzeczywiście doskonale. Taka osoba również ma pewne doświadczenie, dlatego będzie mogła nam coś podpowiedzieć. Jeśli więc nie mamy pomysłu na swoją stylizację można szukać dla siebie jakiejś podpowiedzi.

Autor

Piotr Biernacki

Redakcja 2dtag.pl