KOSMETYKI DO BRODY I WĄSÓW

Wiele osób myśli, że brodacze pozwalają brodom rosnąć i nic przy nich nie robią. Niektórzy porównują takie osoby do drwali i ludzi z lasu. Prawda jednak jest zupełnie inna. Wygląda to bowiem tak, że elegancki mężczyzna wie jak zadbać o swój zarost. Wchodzi tutaj w grę czesanie, mycie, strzyżenie oraz używanie takich elementów jak wosk do wąsów czy balsam do brody.

W ostatnim czasie pojawiało się hasło lumbersexual jako odpowiedź na metroseksualizm. Mężczyźni mieli w tym stylu zaprzestać dbania o siebie, zapuszczać sobie brody oraz tworzyć coś kształt styl amerykańskich drwali w koszulach w kratę. Artykuł o takich mężczyznach jednocześnie wiązał się z serią zdjęć modeli w idealnie wystylizowanych brodach, wykonanych przez zawodowych barberów. Oczywiście to wszystko to tak naprawdę jakieś bzdury.

Męski zarost

Mimo tego na pewno fakt, że w mediach pojawia się dużo osób z brodami sprawia, że ludzie coraz chętniej się na brodę decydują. Wielu mężczyzn zawsze chciało brodę nosić ponieważ uważali, że to naturalnie męskie, albo też w ten sposób mieli okazję do tego, by w jakieś mierze wyróżnić się nieco z tłumu idealnie ogolonych osób. Nie jest to masowe i ślepe podążenie za modą, ale jedynie chęć urozmaicenia wizerunku. Zatem skoro chcemy już nosić brody to oczywiście trzeba także umieć o tą brodę odpowiednio zadbać.

Dziko rosnący krzak nie będzie pasował do eleganckiego mężczyzny. O wybieraniu odpowiedniego stylu także w przypadku brody trzeba zawsze pamiętać. Należy ją między innymi strzyc. Dziś jednak chcemy powiedzieć jak to wygląda w zakresie pielęgnacji jak powinno się te włosy nawilżyć, oraz układać wąsy.

PO CO W OGÓLE STOSOWAĆ KOSMETYKI DOM BRODY?

Mamy kilka takich czynników, które powinny nas zachęcić do tego, by stosować pielęgnacje brody. Chodzi po pierwsze o to, że są to włosy i one tak samo jak te na głowie będą się brudzić, przetłuszczają się a naskórek pod nimi zaczyna się łuszczyć.

Jak dbać o brodę?

Nie są to jednak takie same włosy i dobrze mieć tutaj inne kosmetyki. Zadbanie o brodę pozwala pozbyć się swędzenia skóry. Wąsy trzeba również utrzymywać w czystości. Są one narażone na kontakt z żywnością. Dlatego właśnie trzeba ja przycinać i oczywiście regularnie myć.

Będzie można do tego zastosować specjalnie przygotowywane kosmetyki, które sprawią, że rzeczywiście uda się skrupulatnie o te wąsy zadbać i rzeczywiście będą się one znajdować w dobrym stanie. wygodne może być również ich układanie na boki, które u wielu mężczyzn dobrze się sprawdza, w ten sposób łatwiej utrzymywać je w czystości.

Kategorie: Kosmetyki do brody,

Autor

Robert Jaworski

Redakcja 2dtag.pl