WOSK DO WĄSÓW - wszystko, co każdy wąsacz wiedzieć powinien!

Wosk kojarzyć się nam może między innymi z podkręceniem wąsa w różnoraki sposób. I to rzeczywiście prawda, będzie się dało to zrobić dzięki niemu, ale ma również inne zastosowanie. To właśnie wosk jest takim elementem, który pozwala nam wąs ułożyć.

Czas na wąsy

Włosy rosną naturalnie w dół i zaczynają wchodzić do ust. To oczywiście powoduje nieprzyjemne uczucie a także wygląda nieestetycznie. Do tego taki wąs szybko będzie się brudził. Oczywiście będzie można go przyciąć, ale jeśli chcemy zapuścić dłuższą brodę to krótki wąs nie będzie dobrze się prezentował. Dlatego do dłuższej brody lepiej mieć także dłuższy nieco wąs. Dlatego więc powiemy o tych woskach, które będą w tym względzie pomocne.

Produkcją zajmuje się kilka firm przygotowywane woski są w różnych formach zapachowych. Żeby mieć porównanie można stosować różne woski, w ten sposób będzie można je nieco ocenić. Koszt takiego wosku za około 15-20 ml to prawie 40 złotych a wiec jest to rzeczywiście sporo. Wosk zużywa się jednak bardzo wolno i mało, dlatego będzie starczał na naprawdę długo.

Te różnice między woskami są praktycznie niezauważalne. Niektóre z nich może delikatnie lepiej się rozpuszczają. Wydaje się, że najlepiej kierować się tutaj dostępnością, zapachem, który nam odpowiada.

JAK UŻYWAĆ WOSKU DO WĄSÓW

Wosk do wąsów będzie raczej dość twardy i dlatego przed nałożeniem musi być nieco przygotowany. Najpierw pędzlem zbieramy cienką warstwę i przekładamy to na koniuszek palca wskazującego po czym rozcieramy o drugi palec. Wytworzone w ten sposób ciepło sprawi, że warstwa wosku się rozpuści. W takiej formie można zacząć go nakładać na wąsy. Najlepiej rozpocząć od układania środkowej części wąsa. Kierujemy go oczywiście na boki, tak by już nie było tego problemu, że wchodzi nam w linię warg.

Kosmetyki męskie

Staramy się nakładać małe warstwy i zupełnie rozpuszczony wosk. Inaczej pozostaną bowiem jego kawałki. Jeśli chcemy dobrze ułożyć wąs średniej długości najczęściej wystarcza dwie trzy warstwy. Po nałożeniu każdej warstwy wąs będzie można lekko przeczesać. To jak przygotowujemy końcówki zależy od nas, można je między innymi lekko podkręcić. Można także prowadzić do końca prosto.

Jeśli wosk będzie dobrze rozpuszczony ułoży nam wąs ale nie będzie go widać na nim. Włoski mogą się nieco skleić, ale będzie on wyglądał naturalnie i nie będzie efektów plastikowej masy. Nie trzeba się więc obawiać stosowania wosku. Wydaje się, że przy takim dłuższym wąsie jest on niezbędnym dodatkiem i po prostu należy decydować się na jego stosowanie.

Kategorie: Kosmetyki do brody,

Autor

Piotr Biernacki

Redakcja 2dtag.pl