Olejki, balsamy do brody i spółka

OLEJEK DO BRODY

Olejki są nieco mniej popularne niż kiedyś, ale nadal bardzo dobrze się sprawdzają, gdy ktoś chce dobrze dbać o brodę. Odpowiadają one za nawilżenie włosów oraz skóry brody. Dzięki temu włosy błyszczą i w dotyku są zdrowe. Nie będzie tutaj efektu suchej szczeciny. Najważniejsze jest to, że skóra jest odżywiona i nie będzie swędzieć. Włosy nie kręcą się tak i nie ciągną dlatego praktycznie nie czujemy, że mamy brodę. Olejki obecnie nam oferowane przygotowywane są z naturalnych składników, dostają one również specjalne zapachy.

Należy przyznać, że te zapachy fajnie działają. Dlatego mówi się czasami, że są to wody kolońskie dla brodaczy. Ceny tych produktów są dość wysokie, ale są one minimalnie wykorzystywane pod kątem ilości, dlatego na długo będą starczać. Jeśli chodzi o porównanie tych produktów podobnie jak z woskiem uważam, że trudno znaleźć różnice w tych produktach poza tym, że mają różne zapachy.

JAK UŻYWAĆ OLEJKÓW DO BRODY

Olejek powinien natłuszczać i nawilżać, dlatego dobrze będzie, gdy stosujemy go zaraz po kąpieli albo po myciu brody, ale wyłącznie, gdy włosy będą wysuszone. Do brody, która ma około trzy miesiące wystarczy kilka kropel olejku. Większość olejków posiada specjalny aplikator i tym samym będą one wygodniejsze. Takie dozowniki pozwalają odmierzyć wygodnie ilość olejku do zastosowania. Olejek najpierw jest nakładany na dłoń, potem się go rozciera i następnie nakłada na brodę. Dzięki olejkom broda może się między innymi delikatnie błyszczeć.

BALSAM DO BRODY

Balsam to taki produkt, który potraktować będzie można jako alternatywę dla olejków. Odpowiada ona za to samo, ma podobne działanie, ale nakłada się go gorzej. W tym przypadku mamy również podobną do wosku formę.

JAK UŻYWAĆ BALSAMU DO BRODY

Podobnie jak olejek także balsam to taki produkt, który ma natłuszczać skórę, dlatego najlepszą opcją będzie stosowanie go na umyte na świeżo włosy, które jednak nie powinny być mokre. Nabieramy go tak jak wosk ilość balsamu musi być dopasowana odpowiednio do naszej brody, ponieważ bardzo szybko można doprowadzić do przetłuszczenia. Balsam pobieramy opuszkiem palca i rozcieramy w dłoni. Balsam rozcieramy w dłoniach i nakładamy tak jak olejek. Docieramy w głąb brody, aż do skóry. Przed i po aplikacji powinno się brodę przeczesać. Można dzięki balsamom nieco lepiej zadbać o stylizację brody, dlatego to będzie również pewien plus ich stosowania. Przy olejku stylizowanie jest nieco trudniejszym zadaniem.

Pielęgnacja brody

CZY JEST COŚ JESZCZE?

Producenci kosmetyków mają dla nas szereg różnorakich produktów. pojawiają się toniki, szampony, mydła czy odżywki. Na początek najlepiej będzie mieć specjalny szampon. Można tutaj eksperymentować z różnymi produktami. Najważniejsze zawsze by broda była odpowiednio czysta. Wydaje się, że jednak przygotowanie sobie wosku z olejkiem albo wosku z balsamem to taka opcja, która dla każdej brody powyżej półtora miesiąca będzie cenna i powinna być brana pod uwagę. W ten sposób będzie można o tą swoją stylizację lepiej nieco zadbać.

Kategorie: Kosmetyki do brody,

Autor

Bartosz Szewczuk

Redakcja 2dtag.pl